בפגישת הייעוץ הראשונית מנתחים את המצב הקיים, ובודקים מהי הדרך המומלצת לנהוג בה בהמשך. זהו שלב מאוד קריטי, שמחייב היוועצות עם עורכת דין גירושין מנוסה.

ייתכן שהדרך לנהוג בהמשך היא לנסות הליך גישור משפחתי, שמטרתו לשמור על התא המשפחתי כפי שהוא, או לפחות לבדוק האם ניתן להגיע להסכמה ללא התערבות בתי משפט.

פגישת ייעוץ - עורכת דין גירושין ומשפחה שרונה מאיר בן זאב

פגישת ייעוץ ואסטרטגיה

מאידך, אם בוחרים להתחיל בהליכים משפטיים, יש להחליט האם לשתף בכך את בן/ת הזוג, או להמתין ככל האפשר עם ההודעה. זוהי החלטה מאוד חשובה, שכן אם הצד השני יידע על פניה והתייעצות עם עורכת דין גירושין ומשפחה, הוא עשוי לפעול על מנת לפגוע בך במידת האפשר: להעלים כספים, רכוש, מסמכים, וכיוצ"ב.

 

בנוסף יש להיות עירני עקב "מירוץ הסמכויות", אשר יכול להוביל למהלך בו הראשון שפועל להשגת זכויותיו הוא הזוכה.
מכאן ניתן להבין את חשיבות פגישת הייעוץ הראשונית, ואת החשיבות להיוועץ בעורכת דין גירושין מקצועית המתמחה בתחום דיני משפחה, שתוכל לנתב את הלקוח לדרך האופטימלית עבורו ועבור משפחתו.
בשלב הבא יש לבחור את האסטרטגיה המשפטית, שמחד תביא למקסימום את מירב זכויותיו של הלקוח, ומאידך, למינימום את הפגיעה בתא המשפחתי.


לרוב, הדרך העדיפה היא הדרך של הסכם בין שני הצדדים. בחירת ההליכים המשפטיים על פני הסכם, תוביל בד"כ לשנים של מלחמות עקובות מדם בבתי המשפט. בסופו של דבר, בית המשפט יפסוק ויחליט עבורכם. כאן יש מצב של סיכון לעומת סיכוי ש"תרוויחו" או "תפסידו". בפועל, שני הצדדים מפסידים מבחינה רגשית, לאור המתח הנפשי המצטבר, בהיותם בהליך זה במשך שנים, ולבטח מבחינה כלכלית, לאחר שאת מיטב כספם השקיעו בעורכי דין לענייני משפחה במקום במשפחתם.


בסיטואציה שכזאת, בד"כ הצד המפסיד יבחר בדרך של ערעור, כלומר, עוד מספר שנים של התכתשויות בבתי משפט, או בדרך של אי מימוש פסה"ד, דבר שיגרור את הצד המנצח לרדוף אחר הצד החייב בלשכת ההוצאה לפועל.
כמו כן, במצב שכזה, לרוב, קשרי המשפחה שלכם או הילדים שלכם סובלים משנות המלחמה שאתם מנהלים אחד כנגד השני בבתי המשפט, סבל שישפיע על אורח חייהם, הן בינם לבין עצמם, והן בינם לבין בני הזוג העתידיים שלהם.


לעומת זאת, אם הצלחתם להגיע להסכמה, והתפשרתם ביחד בהליך של מו"מ, שני הצדדים יצאו מרוצים, מאחר והגיעו לתוצאה הסופית ביחד. זאת, לאחר שהצדדים ויתרו על הנושאים הפחות חשובים להם, והתעקשו רק על הדברים החשובים להם באמת. כמו כן, מדובר בחיסכון כספי עצום של שכר טרחת עורכת דין גירושין ומשפחה  עבור הסכם, לעומת שכר טרחת עורכת דין גירושין עבור הליכים משפטיים המתמשכים שנים רבות. החיסכון הכספי המקסימלי הוא אם הצלחתם להגיע להסכם עם עורכת דין גירושין גירושין ומשפחה אחת משותפת, ולבטח אם לאותה עורכת דין גירושין יש הכשרה כמגשרת, והיא מנהלת את האינטרסים של שני הצדדים במשותף.

צרו קשר

לחצו כאן לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות עם עורכת דין גירושין

03-5751819 

054-4666742

בר כוכבא 16 בני ברק --מגדל בית נועה צמוד למגדלי ב.ס.ר ליד קניון אילון

 

צמרות 2 הרצליה - מגדל צמרות

 

דוא"ל:

sharona@sbz-law.co.il