מירוץ סמכויות:

 

בישראל קיימות שתי ערכאות משפטיות בעלות סמכות מקבילה לפסוק בענייני גירושין: דמי מזונות, משמורת ילדים וחלוקת רכוש, והן: בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. קיימים מספר הבדלים בין הערכאות, היכולים להשפיע על תוצאת מאבק הגירושין. בעת מאבק גירושין, כל אחד מבני הזוג מעוניין להשיג יתרון על בן הזוג השני, וממהר לפנות לערכאה הטובה עבורו, לפני שהצד השני יבחר בערכאה השניה, ובכך הוא מנסה "לתפוס" את הסמכות /הערכאה הטובה עבורה.

מירוץ הסמכויות מול מירוץ מזיק

מירוץ הסמכויות - עורכת דין גירושין ומשפחה שרונה מאיר בן זאב

מירוץ מזיק:

 

"לרוץ" אל הערכאות המשפטיות מיד לאחר הפניה הראשונית לעו"ד גירושין, עוד לפני אפשרות של גישור, או פיתרון אחר לסכסוך, שבגינו נעשתה הפניה לעו"ד לענייני משפחה. לעיתים עורכי הדין מכוונים את הלקוח לאפשרות המיליטנטית, בטרם נעשתה חשיבה עניינית האם זהו הצעד המתאים.

 

במשרד עורכת דין גירושין ומשפחה שרונה מאיר בן זאב אני דואגת לעזור ללקוח לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורו – האם באמת כדאי לו לרוץ לערכאה המשפטית, ולהקדים את הצד השני, או לקחת את הזמן, ולמצות אפשרויות אחרות. זוהי שאלה אסטרטגית מורכבת, בעלת חשיבות עצומה, שכן אם צד אחד פותח במלחמה, סביר שהצד השני ירצה אף הוא להילחם, ומשם קשה הדרך בחזרה. מנגד, אם הצד השני הקדים ופתח במלחמה, הצד שהמתין עלול להינזק מכך. מה גם שסביר להניח, שהצד השני פנה אף הוא לעורכת דין גירושין.

 

זוהי דוגמא לחשיבותה של פגישת הייעוץ הראשונית. פגישת הייעוץ היא ללא כל התחייבות להמשך ההליך יחדיו. בפגישת הייעוץ אסביר את האפשרויות העומדות בפני הלקוח, את ההשלכות של כל אפשרות, ואת ההמלצות המקצועיות שלי. פניה לפגישת ייעוץ עם עורכת דין גירושין הינה צעד הכרחי, שאינו מזיק. הפניה נשמרת בסודיות, וממש אין בפניה לפגישת ייעוץ כפתיחה במלחמה.

צרו קשר

לחצו כאן לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות עם עורכת דין גירושין

03-5751819 

054-4666742

בר כוכבא 16 בני ברק --מגדל בית נועה צמוד למגדלי ב.ס.ר ליד קניון אילון

 

צמרות 2 הרצליה - מגדל צמרות

 

דוא"ל:

sharona@sbz-law.co.il